THM 10-4815WI | TRACO POWER
DC converter, 18-75 VDC, 10 W, 1 output, 24 VDC, 88.5 % efficiency, THM 10-4815WI
Order No.: 32C2091
EAN: 7613441022666
MPN:
THM 10-4815WI
Series: THM 10WI
THM 10-4815WI TRACO POWER DC/DC Converters
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 200 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
DC/DC converters, Traco THM 10-4815WI
Number of outputs 1
Output current 416 mA
Output voltage DC 24 VDC
Input voltage AC 18-75 VDC
Power 10 W
efficiency 88.5 %
Design DIP24
Isolation voltage 5 kV
Length 31.8 mm
Width 20.3 mm
Height 10.2 mm