THM 10-4813WI | TRACO POWER
DC converter, 18-75 VDC, 10 W, 1 output, 15 VDC, 89 % efficiency, THM 10-4813WI
Order No.: 32C2090
EAN: 7613441022642
MPN:
THM 10-4813WI
Series: THM 10WI
THM 10-4813WI TRACO POWER DC/DC Converters
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 40 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
DC/DC converters, Traco THM 10-4813WI
Number of outputs 1
Output current 670 mA
Output voltage DC 15 VDC
Input voltage AC 18-75 VDC
Power 10 W
efficiency 89 %
Design DIP24
Isolation voltage 5 kV
Length 31.8 mm
Width 20.3 mm
Height 10.2 mm