THM 10-4812WI | TRACO POWER
DC converter, 18-75 VDC, 10 W, 1 output, 12 VDC, 89 % efficiency, THM 10-4812WI
Order No.: 32C2089
EAN: 7613441022628
MPN:
THM 10-4812WI
Series: THM 10WI
THM 10-4812WI TRACO POWER DC/DC Converters
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 270 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
DC/DC converters, Traco THM 10-4812WI
Technical specifications
Filter Property Value
Number of outputs 1
Output current 830 mA
Output voltage DC 12 VDC
Input voltage AC 18-75 VDC
Power 10 W
efficiency 89 %
Design DIP24
Isolation voltage 5 kV
Length 31.8 mm
Width 20.3 mm
Height 10.2 mm