THM 10-0515WI | TRACO POWER
DC converter, 4.5-9 VDC, 10 W, 1 output, 24 VDC, 85.5 % efficiency, THM 10-0515WI
Order No.: 32C2075
EAN: 7613441022260
MPN:
THM 10-0515WI
Series: THM 10WI
THM 10-0515WI TRACO POWER DC/DC Converters
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 100 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
DC/DC converters, Traco THM 10-0515WI
Technical specifications
Filter Property Value
Number of outputs 1
Output current 416 mA
Output voltage DC 24 VDC
Input voltage AC 4.5-9 VDC
Power 10 W
efficiency 85.5 %
Design DIP24
Isolation voltage 5 kV
Length 31.8 mm
Width 20.3 mm
Height 10.2 mm