THM 10-0521WI | TRACO POWER
DC converter, 4.5-9 VDC, 10 W, 2 outputs, ±5 VDC, 83 % efficiency, THM 10-0521WI
Order No.: 32C2076
EAN: 7613441022284
MPN:
THM 10-0521WI
Series: THM 10WI
THM 10-0521WI TRACO POWER DC/DC Converters
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 20 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
DC/DC converters, Traco THM 10-0521WI
Technical specifications
Filter Property Value
Number of outputs 2
Output current 1 A
Output voltage DC ±5 VDC
Input voltage AC 4.5-9 VDC
Power 10 W
efficiency 83 %
Design DIP24
Isolation voltage 5 kV
Length 31.8 mm
Width 20.3 mm
Height 10.2 mm