THM 10-0523WI | TRACO POWER
DC converter, 4.5-9 VDC, 10 W, 2 outputs, ±15 VDC, 86.5 % efficiency, THM 10-0523WI
Order No.: 32C2078
EAN: 7613441022321
MPN:
THM 10-0523WI
Series: THM 10WI
THM 10-0523WI TRACO POWER DC/DC Converters
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 460 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
DC/DC converters, Traco THM 10-0523WI
Technical specifications
Filter Property Value
Number of outputs 2
Output current 333 mA
Output voltage DC ±15 VDC
Input voltage AC 4.5-9 VDC
Power 10 W
efficiency 86.5 %
Design DIP24
Isolation voltage 5 kV
Length 31.8 mm
Width 20.3 mm
Height 10.2 mm