THM 10-2411WI | TRACO POWER
DC converter, 9-36 VDC, 10 W, 1 output, 5 VDC, 86.5 % efficiency, THM 10-2411WI
Order No.: 32C2080
EAN: 7613441022444
MPN:
THM 10-2411WI
Series: THM 10WI
THM 10-2411WI TRACO POWER DC/DC Converters
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 19 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
DC/DC converters, Traco THM 10-2411WI
Technical specifications
Filter Property Value
Number of outputs 1
Output current 2 A
Output voltage DC 5 VDC
Input voltage AC 9-36 VDC
Power 10 W
efficiency 86.5 %
Design DIP24
Isolation voltage 5 kV
Length 31.8 mm
Width 20.3 mm
Height 10.2 mm