THM 10-0512WI | TRACO POWER
DC converter, 4.5-9 VDC, 10 W, 1 output, 12 VDC, 86.5 % efficiency, THM 10-0512WI
Order No.: 32C2073
EAN: 7613441022222
MPN:
THM 10-0512WI
Series: THM 10WI
THM 10-0512WI TRACO POWER DC/DC Converters
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 90 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
DC/DC converters, Traco THM 10-0512WI
Number of outputs 1
Output current 830 mA
Output voltage DC 12 VDC
Input voltage AC 4.5-9 VDC
Power 10 W
efficiency 86.5 %
Design DIP24
Isolation voltage 5 kV
Length 31.8 mm
Width 20.3 mm
Height 10.2 mm