1590WLBFBK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 51 x 51 x 31 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WLBFBK
Order No.: 61H2749
EAN: 4099889534276
MPN:
1590WLBFBK
Series: 1590W FB
1590WLBFBK Hammond General Purpose Enclosures Image 1
1590WLBFBK Hammond General Purpose Enclosures Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 1 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WLBFBK, Hammond
Material aluminum
Length 51 mm
Width 51 mm
Height 31 mm