PISA2816-2R2M-04 | Fastron
Power choke, SMD 2816, 2.2 µH, 2.2 A, PISA2816-2R2M-04
Order No.: 79D5508
MPN:
PISA2816-2R2M-04
Series: PISA2816
PISA2816-2R2M-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA2816-2R2M-04, Fastron
Product type power choke
Inductance 2.2 µH
DC current 2.2 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 45 mΩ
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 2816
Length 7.5 mm
Width 7.5 mm
Height 4.7 mm