PISA2816-821M-04 | Fastron
Power choke, SMD 2816, 820 µH, 0.2 A, PISA2816-821M-04
Order No.: 79D5493
MPN:
PISA2816-821M-04
Series: PISA2816
PISA2816-821M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 18 Weeks
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA2816-821M-04, Fastron
Product type power choke
Inductance 820 µH
DC current 0.2 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 5200 mΩ
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 2816
Length 7.5 mm
Width 7.5 mm
Height 4.7 mm