PISA2816-330M-04 | Fastron
Power choke, SMD 2816, 33 µH, 0.96 A, PISA2816-330M-04
Order No.: 79D5507
EAN: 4099891560829
MPN:
PISA2816-330M-04
Series: PISA2816
PISA2816-330M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA2816-330M-04, Fastron
Product type power choke
Inductance 33 µH
DC current 0.96 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 170 mΩ
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 2816
Length 7.5 mm
Width 7.5 mm
Height 4.7 mm