PISA2816-271M-04 | Fastron
Power choke, SMD 2816, 270 µH, 0.34 A, PISA2816-271M-04
Order No.: 79D5509
MPN:
PISA2816-271M-04
Series: PISA2816
PISA2816-271M-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA2816-271M-04, Fastron
Product type power choke
Inductance 270 µH
DC current 0.34 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 1640 mΩ
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 2816
Length 7.5 mm
Width 7.5 mm
Height 4.7 mm