PISA2816-151M-04 | Fastron
Power choke, SMD 2816, 150 µH, 0.46 A, PISA2816-151M-04
Order No.: 79D5515
EAN: 4099891560843
MPN:
PISA2816-151M-04
Series: PISA2816
PISA2816-151M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 301 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA2816-151M-04, Fastron
Applications
Technical specifications
Filter Property Value
Product type power choke
Inductance 150 µH
DC current 0.46 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 880 mΩ
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 2816
Length 7.5 mm
Width 7.5 mm
Height 4.7 mm