PISA2816-150M-04 | Fastron
Power choke, SMD 2816, 15 µH, 1.47 A, PISA2816-150M-04
Order No.: 79D5516
EAN: 4099891560850
MPN:
PISA2816-150M-04
Series: PISA2816
PISA2816-150M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 740 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA2816-150M-04, Fastron
Product type power choke
Inductance 15 µH
DC current 1.47 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 81 mΩ
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 2816
Length 7.5 mm
Width 7.5 mm
Height 4.7 mm