PISA2816-102M-04 | Fastron
Power choke, SMD 2816, 1000 µH, 0.18 A, PISA2816-102M-04
Order No.: 79D5520
EAN: 4099891560867
MPN:
PISA2816-102M-04
Series: PISA2816
PISA2816-102M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 700 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA2816-102M-04, Fastron
Product type power choke
Inductance 1000 µH
DC current 0.18 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 6000 mΩ
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 2816
Length 7.5 mm
Width 7.5 mm
Height 4.7 mm