PISA2816-390M-04 | Fastron
Power choke, SMD 2816, 39 µH, 0.91 A, PISA2816-390M-04
Order No.: 79D5505
MPN:
PISA2816-390M-04
Series: PISA2816
PISA2816-390M-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA2816-390M-04, Fastron
Product type power choke
Inductance 39 µH
DC current 0.91 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 230 mΩ
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 2816
Length 7.5 mm
Width 7.5 mm
Height 4.7 mm