07P-681K-51 | Fastron
Suppressor choke, radial, 680 µH, 170 mA, 07P-681K-51
Order No.: 74D3800
EAN: 4099889010916
MPN:
07P-681K-51
Series: 07P
07P-681K-51 Fastron Fixed Inductors Image 1
07P-681K-51 Fastron Fixed Inductors Image 2
07P-681K-51 Fastron Fixed Inductors Image 3
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 151 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Suppressor inductor, 07P-681K-51, FASTRON
Features
  • High Q
  • High current
  • High voltage
Applications
  • DC-DC converter
  • Digital amplifier LPF
  • Signal filtering
Technical specifications
Filter Property Value
Product type suppressor choke
Inductance 680 µH
DC current 170 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 3.7 Ω
Measuring frequency 2.3 MHz
Quality Q Q 80
Design radial
Length 12.5 mm