07P-562K-51 | Fastron
Choke, radial, 5600 µH, 80 mA, 07P-562K-51
Order No.: 87D0423
MPN:
07P-562K-51
Series: 07P
07P-562K-51 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 13 Weeks
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07P-562K-51, Fastron
Pluggable Inductor with tube
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 5600 µH
DC current 80 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 15 Ω
Measuring frequency 0.252 MHz
Quality Q Q 100
Design radial
Height 12.5 mm