07P-221K-51 | Fastron
Choke, radial, 220 µH, 450 mA, 07P-221K-51
Order No.: 87D0435
MPN:
07P-221K-51
Series: 07P
07P-221K-51 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 290 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07P-221K-51, Fastron
Product type choke
Inductance 220 µH
DC current 450 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 1 Ω
Measuring frequency 0.796 MHz
Quality Q Q 80
Design radial
Height 12.5 mm