07P-681J-50 | Fastron
Choke, radial, 680 µH, 250 mA, 07P-681J-50
Order No.: 87D0422
MPN:
07P-681J-50
Series: 07P
07P-681J-50 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 13 Weeks
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07P-681J-50, Fastron
Pluggable Inductor with tube
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 680 µH
DC current 250 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 3.1 Ω
Measuring frequency 0.796 MHz
Quality Q Q 80
Design radial
Height 11 mm