07P-681J-51 | Fastron
Choke, radial, 680 µH, 250 mA, 07P-681J-51
Order No.: 87D0421
MPN:
07P-681J-51
Series: 07P
07P-681J-51 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 600 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07P-681J-51, Fastron
Pluggable Inductor with tube
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 680 µH
DC current 250 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 3.1 Ω
Measuring frequency 0.796 MHz
Quality Q Q 80
Design radial
Height 12.5 mm