07P-822J-50 | Fastron
Choke, radial, 8200 µH, 80 mA, 07P-822J-50
Order No.: 87D0419
MPN:
07P-822J-50
Series: 07P
07P-822J-50 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 13 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07P-822J-50, Fastron
Pluggable Inductor with tube
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 8200 µH
DC current 80 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 27.35 Ω
Measuring frequency 0.252 MHz
Quality Q Q 100
Design radial
Height 11 mm