07P-562J-50 | Fastron
Choke, radial, 5600 µH, 80 mA, 07P-562J-50
Order No.: 87D0425
MPN:
07P-562J-50
Series: 07P
07P-562J-50 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 13 Weeks
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07P-562J-50, Fastron
Pluggable Inductor with tube
Product type choke
Inductance 5600 µH
DC current 80 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 15 Ω
Measuring frequency 0.252 MHz
Quality Q Q 100
Design radial
Height 11 mm