07P-221K-50 | Fastron
Choke, radial, 220 µH, 450 mA, 07P-221K-50
Order No.: 87D0436
MPN:
07P-221K-50
Series: 07P
07P-221K-50 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 13 Weeks
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07P-221K-50, Fastron
Product type choke
Inductance 220 µH
DC current 450 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 1 Ω
Measuring frequency 0.796 MHz
Quality Q Q 80
Design radial
Height 11 mm