07P-152J-50 | Fastron
Choke, radial, 1500 µH, 155 mA, 07P-152J-50
Order No.: 87D0448
MPN:
07P-152J-50
Series: 07P
07P-152J-50 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 13 Weeks
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07P-152J-50, Fastron
Pluggable Inductor with tube
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 1500 µH
DC current 155 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 5.2 Ω
Measuring frequency 0.252 MHz
Quality Q Q 115
Design radial
Height 11 mm