07P-102K-51 | Fastron
Choke, radial, 1000 µH, 220 mA, 07P-102K-51
Order No.: 87D0449
MPN:
07P-102K-51
Series: 07P
07P-102K-51 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 13 Weeks
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07P-102K-51, Fastron
Pluggable Inductor with tube
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 1000 µH
DC current 220 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 3.55 Ω
Measuring frequency 0.796 MHz
Quality Q Q 115
Design radial
Height 12.5 mm