07HVP-681K-51 | Fastron
Suppressor choke, radial, 680 µH, 570 mA, 07HVP-681K-51
Order No.: 74D3745
EAN: 4099889010664
MPN:
07HVP-681K-51
Series: 07HVP
07HVP-681K-51 Fastron Fixed Inductors Image 1
07HVP-681K-51 Fastron Fixed Inductors Image 2
Subject to prior sale
Pluggable inductors, type Fastron 07HVP.
Radial connections, AEC-Q200 tested
Technical specifications
Filter Property Value
Product type suppressor choke
Inductance 680 µH
DC current 570 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 1.57 Ω
Saturation current 680 mA
Measuring frequency 1 kHz
Design radial
Length 10 mm