07HVP-101K-51 | Fastron
Suppressor choke, radial, 100 µH, 1.44 A, 07HVP-101K-51
Order No.: 74D3741
EAN: 4099889010640
MPN:
07HVP-101K-51
Series: 07HVP
07HVP-101K-51 Fastron Fixed Inductors Image 1
07HVP-101K-51 Fastron Fixed Inductors Image 2
07HVP-101K-51 Fastron Fixed Inductors Image 3
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Pluggable inductors, type Fastron 07HVP.
Radial connections, AEC-Q200 tested
Technical specifications
Filter Property Value
Product type suppressor choke
Inductance 100 µH
DC current 1.44 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 230 mΩ
Saturation current 1.6 A
Measuring frequency 4.42 MHz
Design radial
Length 10 mm