07HVP-221K-51 | Fastron
Choke, radial, 220 µH, 1 A, 07HVP-221K-51
Order No.: 87D0509
MPN:
07HVP-221K-51
Series: 07HVP
07HVP-221K-51 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HVP-221K-51, Fastron
Plugable Inductor for high voltages up to 400V DC.
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 220 µH
DC current 1 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.52 Ω
Saturation current 1.1 A
Design radial
Height 10 mm