07HVP-821K-51 | Fastron
Choke, radial, 820 µH, 0.53 A, 07HVP-821K-51
Order No.: 87D0504
MPN:
07HVP-821K-51
Series: 07HVP
07HVP-821K-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HVP-821K-51, Fastron
Plugable Inductor for high voltages up to 400V DC.
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 820 µH
DC current 0.53 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 1.97 Ω
Saturation current 0.59 A
Design radial
Height 10 mm