07HVP-471K-51 | Fastron
Suppressor choke, radial, 470 µH, 580 mA, 07HVP-471K-51
Order No.: 74D3744
EAN: 4099889010657
MPN:
07HVP-471K-51
Series: 07HVP
07HVP-471K-51 Fastron Fixed Inductors Image 1
07HVP-471K-51 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 100 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Pluggable inductors, type Fastron 07HVP.
Radial connections, AEC-Q200 tested
Technical specifications
Filter Property Value
Product type suppressor choke
Inductance 470 µH
DC current 580 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 1.18 Ω
Saturation current 750 mA
Measuring frequency 1 kHz
Design radial
Length 10 mm