07HCP-820K-51 | Fastron
Choke, radial, 82 µH, 1 A, 07HCP-820K-51
Order No.: 87D0539
MPN:
07HCP-820K-51
Series: 07HCP
07HCP-820K-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-820K-51, Fastron
Pluggable Inductor with cap
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 82 µH
DC current 1 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.16 Ω
Saturation current 1.9 A
Design radial
Height 10 mm