07HCP-330K-50 | Fastron
Choke, radial, 33 µH, 1.5 A, 07HCP-330K-50
Order No.: 87D0578
MPN:
07HCP-330K-50
Series: 07HCP
07HCP-330K-50 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 100 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-330K-50, Fastron
Product type choke
Inductance 33 µH
DC current 1.5 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.1 Ω
Saturation current 2.5 A
Design radial
Height 10 mm