07HCP-220K-50 | Fastron
Suppressor choke, radial, 22 µH, 2.3 A, 07HCP-220K-50
Order No.: 74D3712
EAN: 4099889010510
MPN:
07HCP-220K-50
Series: 07HCP
07HCP-220K-50 Fastron Fixed Inductors Image 1
07HCP-220K-50 Fastron Fixed Inductors Image 2
07HCP-220K-50 Fastron Fixed Inductors Image 3
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 170 pcs.
Available in 4 Days: 201 pcs. - if ordered today
10 pcs.
50 pcs.
250 pcs.
Subject to prior sale
Suppressor inductor, 07HCP-220K-50, FASTRON
Features
  • High Q
  • High current
  • High voltage
Applications
  • DC-DC converter
  • Digital amplifier LPF
  • Signal filtering
Technical specifications
Filter Property Value
Product type suppressor choke
Inductance 22 µH
DC current 2.3 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 55 mΩ
Saturation current 2.3 A
Measuring frequency 1 kHz
Design radial
Length 10 mm