07HCP-681K-51 | Fastron
Choke, radial, 680 µH, 0.43 A, 07HCP-681K-51
Order No.: 87D0545
MPN:
07HCP-681K-51
Series: 07HCP
07HCP-681K-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-681K-51, Fastron
Product type choke
Inductance 680 µH
DC current 0.43 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 1.43 Ω
Saturation current 0.7 A
Design radial
Height 10 mm