07HCP-4R7M-51 | Fastron
Choke, radial, 4.7 µH, 4 A, 07HCP-4R7M-51
Order No.: 87D0550
MPN:
07HCP-4R7M-51
Series: 07HCP
07HCP-4R7M-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-4R7M-51, Fastron
Product type choke
Inductance 4.7 µH
DC current 4 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.018 Ω
Saturation current 5.4 A
Design radial
Height 10 mm