07HCP-330M-51 | Fastron
Choke, radial, 33 µH, 1.5 A, 07HCP-330M-51
Order No.: 87D0576
MPN:
07HCP-330M-51
Series: 07HCP
07HCP-330M-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-330M-51, Fastron
Product type choke
Inductance 33 µH
DC current 1.5 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.1 Ω
Saturation current 2.5 A
Design radial
Height 10 mm