07HCP-2R2M-51 | Fastron
Choke, radial, 2.2 µH, 6 A, 07HCP-2R2M-51
Order No.: 87D0579
MPN:
07HCP-2R2M-51
Series: 07HCP
07HCP-2R2M-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-2R2M-51, Fastron
Product type choke
Inductance 2.2 µH
DC current 6 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.01 Ω
Saturation current 8 A
Design radial
Height 10 mm