07HCP-222K-51 | Fastron
Choke, radial, 2200 µH, 0.19 A, 07HCP-222K-51
Order No.: 87D0590
MPN:
07HCP-222K-51
Series: 07HCP
07HCP-222K-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-222K-51, Fastron
Product type choke
Inductance 2200 µH
DC current 0.19 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 5.3 Ω
Saturation current 0.25 A
Design radial
Height 10 mm