07HCP-221K-51 | Fastron
Choke, radial, 220 µH, 0.64 A, 07HCP-221K-51
Order No.: 87D0593
MPN:
07HCP-221K-51
Series: 07HCP
07HCP-221K-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-221K-51, Fastron
Product type choke
Inductance 220 µH
DC current 0.64 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.38 Ω
Saturation current 1.2 A
Design radial
Height 10 mm