07HCP-152K-51 | Fastron
Choke, radial, 1500 µH, 0.3 A, 07HCP-152K-51
Order No.: 87D0603
MPN:
07HCP-152K-51
Series: 07HCP
07HCP-152K-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-152K-51, Fastron
Product type choke
Inductance 1500 µH
DC current 0.3 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 3.3 Ω
Saturation current 0.3 A
Design radial
Height 10 mm