HE2ANS24J | Panasonic
Relay, 2 Form A (N/O), 24 V (DC), 300 Ω, 25 A, 277 V (AC), monostable, HE2ANS24J
Order No.: 34G8575
EAN: 4099889406382
MPN:
HE2ANS24J
HE2AN-S-DC24V
Series: HE
HE2ANS24J Panasonic Industrial Relays
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 15 Weeks
Subject to prior sale
50 pcs.
Power relay, HE2ANS24J, PANASONIC
Contact type 2 Form A (N/O)
switching current 25 A
Coil voltage (DC) 24 V
Coil resistance 300 Ω
Switching Voltage (AC) 277 V