HE2AN110J | Panasonic
Relay, 2 Form A (N/O), 110 V (DC), 6300 Ω, 25 A, 277 V (AC), monostable, HE2AN110J
Order No.: 34G8561
EAN: 4099889406283
MPN:
HE2AN110J
HE2AN-DC110V
Series: HE
HE2AN110J Panasonic Industrial Relays
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
100 pcs.
Power relay, HE2AN110J, PANASONIC
Features
  • Excellent resistance to contact welding
  • High-capacity and long life
  • Excellent surge resistance
Applications
  • Office equipment
  • Industrial equipment
  • Home appliances
  • Stereo systems
Technical specifications
Filter Property Value
Contact type 2 Form A (N/O)
switching current 25 A
Coil voltage (DC) 110 V
Coil resistance 6300 Ω
Switching Voltage (AC) 277 V