HE2ANQ24J | Panasonic
Relay, 2 Form A (N/O), 24 V (DC), 300 Ω, 25 A, 277 V (AC), monostable, HE2ANQ24J
Order No.: 34G8570
EAN: 4099889406337
MPN:
HE2ANQ24J
HE2AN-Q-DC24V
Series: HE
HE2ANQ24J Panasonic Industrial Relays
Subject to prior sale
100 pcs.
Power relay, HE2ANQ24J, PANASONIC
Contact type 2 Form A (N/O)
switching current 25 A
Coil voltage (DC) 24 V
Coil resistance 300 Ω
Switching Voltage (AC) 277 V