HE2AN-Q-AC120V | Panasonic
Relay, 2 Form A (N/O), 100 V (DC), 120 V (AC), 25 A, 277 V (AC), monostable, HE2AN-Q-AC120V
Order No.: 34G8571
EAN: 4099889406344
MPN:
HE2AN-Q-AC120V
Series: HE
HE2AN-Q-AC120V Panasonic Industrial Relays
Subject to prior sale
100 pcs.
Power relay, HE2AN-Q-AC120V, PANASONIC
Contact type 2 Form A (N/O)
switching current 25 A
Coil voltage (DC) 100 V
Coil voltage (AC) 120 V
Switching Voltage (AC) 277 V