V10H95AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 150 V, 2500 A, 125 V (DC), 95 V (AC), 15 J, V10H95AUTO
Order No.: 74P6131
EAN: 4099891829964
MPN:
V10H95AUTO
Series: AUMOV
V10H95AUTO Littelfuse Varistors
3600 pcs.
Varistor, V10H95AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 150 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 2500 A
Rated voltage (DC) 125 V
Rated voltage (AC) 95 V
Energy absorption 15 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 125 °C