V10H550AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 910 V, 3500 A, 745 V (DC), 550 V (AC), 98 J, V10H550AUTO
Order No.: 74P6123
EAN: 4099891829889
MPN:
V10H550AUTO
Series: AUMOV
V10H550AUTO Littelfuse Varistors
3600 pcs.
Varistor, V10H550AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 910 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 3500 A
Rated voltage (DC) 745 V
Rated voltage (AC) 550 V
Energy absorption 98 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 125 °C