V10H75AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 120 V, 2500 A, 100 V (DC), 75 V (AC), 12 J, V10H75AUTO
Order No.: 74P6129
EAN: 4099891829940
MPN:
V10H75AUTO
Series: AUMOV
V10H75AUTO Littelfuse Varistors
3600 pcs.
Varistor, V10H75AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 120 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 2500 A
Rated voltage (DC) 100 V
Rated voltage (AC) 75 V
Energy absorption 12 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 125 °C