V10H150AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 240 V, 3500 A, 200 V (DC), 150 V (AC), 50 J, V10H150AUTO
Order No.: 74P6090
EAN: 4099891829551
MPN:
V10H150AUTO
Series: AUMOV
V10H150AUTO Littelfuse Varistors
3600 pcs.
Varistor, V10H150AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 240 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 3500 A
Rated voltage (DC) 200 V
Rated voltage (AC) 150 V
Energy absorption 50 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 125 °C